medyum erdoğan

Yaygın yanılgının aksine, büyüler her zaman için malzeme kullanılarak gerçekleştirilmez. Halk arasında medyum ve büyücü denildiği zaman akla gelen, kazan karıştıran ve tuhaf malzemeler ile büyü yapan medyum hocalar aksine, çoğu büyüde herhangi bir malzemeye ihtiyaç duyulmaz. Nefes gücü ve bilgi ile alakalı olan büyü işlemleri, zaman zaman belli malzemeleri gerektiriyor olsa da, medyum hocanın tercihine ve gerek görmesine bağlı olarak, hiçbir şeye ihtiyaç duymadan da aynı etkide yapılabilir. Diyarbakır medyum hocaları da, yine aynı şekilde hem malzemeli hem de malzemesiz farklı büyüler gerçekleştirebilmektedir.

Bir büyüde malzeme kullanılmıyor olması, o büyünün etkisiz veya zayıf kalacağı anlamına gelmez. Her büyü, kişinin durumuna göre özel bir yöntem ile gerçekleştirilir. Medyum hocaların belirlediği bu yöntem, hocanın tecrübesi ve bilgisine bağlı olarak şekillendirilir. Eğer medyum hoca, malzeme kullanılmasını uygun görürse kullanılır, eğer bunu uygun görmezse herhangi bir malzeme kullanılmaz. Tüm bu durumlar, Diyarbakır medyum hocaları gibi işinin ehli kişiler tarafından belirlenir ve uygulamaya koyulur.

Malzeme olmayan büyüler, yine aynı sürede etki edecektir. Manevi alemlerde, fiziki dünyaya ait hiçbir şeyin net bir etkisi olmayacağı için, eğer medyum hoca büyüde malzemeye ihtiyaç duymadıysa bu karar doğrudur. Bu durumda, nefes gücü başta olmak üzere, pek çok farklı ilimden yararlanılarak, efsunlu dualar ile büyü gerçekleştirilebilir. El verme yöntemi ile gizlenen bu efsunlu dualar, nesiller boyu sadece eğitimini tamamlayan ve kendisine güvenilen medyum hocalara verilmektedir. Diyarbakır medyum hocalarında da yine aynı şekilde bu silsile devam etmekte ve büyü uygulamalarında kullanılmaktadır. Bununla birlikte, tıpkı büyü uygulamalarında olduğu gibi, büyü bozma çalışmalarında da çoğu zaman malzemeye ihtiyaç duyulmaz, sadece okunan özel dualar ile büyüler bozulabilmektedir.

Sahtemedyumlar.net’e gelen yorumları okumak ve katkıda bulunmak için buraya tıklayabilir veya ana sayfamıza gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir